De tweede insigne

Het was zaterdag tijd voor de eerste stappej voor het tweede insigne van de Scouts. Een zeer belangrijke vaardigheid waar de scouts nog jaren plezier van kunnen hebben: pionieren!
Er werden vier knopen uitgelegd en aangeleerd: de platte knoop, zodat je touwen aan elkaar kunt knopen. De mastworp, de basis voor bijna alle knopen. De kruissjorring, waarmee bijna elk bouwwerk gemaakt kan worden. En als laatste de driepoot, die een goede basis vormt voor bijvoorbeeld een vuurtafel of toren.
Wanneer de scouts alle knopen onder de knie hadden, mochten ze beginnen met het pionieren van een speeltuin. De ene groep maakte een schommel, de ander weer een wipwap. Al met al waren we als leiding zeer tevreden over de knopen kennis van alle (nieuwe) Scouts!
Het laatste beetje energie hebben we weer in een potje bulldogen gestoken. Volgende week gaan we koken op een jagersvuur, en hebben alle scouts de kans om alsnog de verdiepende tak van het hak- en stook insigne te halen!

Deel met je vrienden

Facebook
Twitter
WhatsApp